MULTI KULTI oběd na Spořilově

V rámci pravidelného farmářského trhu na Spořilově jsme připravili speciální program pro milovníky různorodých kultur. Integrace v praxi se spořilovskými sousedy! Společným jazykem bude jídlo, které se stane vítaným prostředníkem při poznávání odlišných kultur.

Chceme vytvořit společný prostor k vzájemnému porozumění mezi občany Prahy 4 a příslušníky jiných národností a kultur. Naším společným jazykem se stane jídlo, společné vaření a ochutnávání etnických specialit. Na farmářském trhu na Roztylském náměstí nahlédneme pod pokličku různých zemí a dáme prostor kuchařům z různých etnik. 

  • Akce bude probíhat formou cooking workshopů s následnou degustací.
  • Těšit se můžete na prezentaci vietnamské, bulharské, maďarské, italské a ukrajinské kuchyně.
  • Pro návštěvníky trhu chystáme ukázku využití běžných českých plodin v autentické domácí kuchyni našich šéfkuchařů. (Itálie, Balkán, Vietnam…).
  • Můžete se těšit i na poradenství. Šéfkuchařů se můžete přímo na místě zeptat, jak při vaření použít cizokrajné, v ČR však již běžně dostupné, produkty (např. zázvor, koriandr, citronovou trávu, bazalku, chilli papričky, rybí omáčku, balzamikový ocet…). Dozvíte se, co se jak správně používá a především budete ochutnávat!

Program ladíme a možná se dočkáte ještě dalších kulinárních specialit.

KDY: sobota 26. září, 9.00 – 12.30 hod

KDE: spořilovský farmářský trh na Roztylském náměstí

Za podporu akce děkujeme Městské části Praha 4.

| 20. 6. 2020 | Eva Rýznerová