Ples agrární komory

Dne 6. února jsme se na pražském Žofíně zúčastnili plesu pořádaného Agrární komorou. Na plese se bavili manželé Paroubkovi, ministr zemědělství Petr Gandalovič, ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda, samozřejmě prezident Agrární komory Jan Veleba s chotí a zástupci mnoha zahraničních velvyslanectví.

Byla to i ukázka české pohostinnosti. V roli pořadatelů tu přispěly firmy z jednotlivých krajů, které na ochutnání přivezly vítězné potraviny z regionálních soutěží pořádaných již třetím rokem Agrární komorou. A tak kromě tance byl ples bohatý na ochutnávky opravdu pravých a lahodných původních českých potravin – masa, uzenin, pečiva, sýrů, piva a jako na správném českém plese nechyběla bohatá tombola s cenami v podobě selátka, šunky, pytle brambor, cibule, českých jablek, moravských vín, balíčků cukru či mouky, dárkových košů, ale i krmení pro domácí mazlíčky nebo péče pro stromy ve formě postřiků na mšice.
Hlavní výherce musel naložit na svá bedra digitální kameru nebo divočáka.
Za slovního doprovodu i zpěvu Ivety Blanarovičové, za hlasu Marcely Holanové, Petra Muka, ale i věhlasné Moravanky se tančilo a veselilo až do pozdních hodin.

| 15. 2. 2009 | Slow Food