Naše projekty

Celosvětové hnutí Slow Food a pražská sekce Slow Food Prague jsou patrony mezinárodního projektu – Jídelna snů „Dream Canteen“.

Projekt se zaměřuje na zlepšení stravování dětí v předškolních a školských zařízeních. Jeho výsledky dokazují, že jídlo ve školních jídelnách může být gastronomickou lahůdkou, být dostatečně vyvážené a splňovat zásady Slow Food s preferencí čerstvých, regionálních a sezonních surovin, a to vše v rámci stanovených cenových normativů. Učí děti, respektu k jídlu jako k hodnotě.

Program oslovuje provozovatele, vedoucí jídelen a vedení škol. Formou aktivní spolupráce motivuje personál chutně a efektivně vařit z domácích a sezonních potravin a kooperovat s místními producenty zeleniny, mléka a mléčných výrobků, pekaři či výrobci masa a uzenin. Jídelna snů je mezinárodním projektem, který již proběhl v devíti zemích Evropy, s výjimkou České republiky je aktivně podporován Evropskou unií. V České republice probíhá pilotní projekt na soukromé mezinárodní škole a nyní vstupuje i do státní školy v Praze.