Adventní procházka Sapou

Zdeňka Dubová ze sdružení Info-Dráček nás provedla areálem Sapy už po několikáté. Tentokrát jsme si společně vychutnali předvánoční atmosféru a seznámili se s nově otevřenými obchůdky. Naše průvodkyně nám ochotně vysvětlila také vietnamské zvyklosti a tradice. Například to, jak důležitou roli hraje v životě Vietnamců věštec – bez konzultace s vyššími silami se nelze zasnoubit nebo uzavřít sňatek!

Víte, že v Sapě nemusíte jen nakupovat, ale že můžete využít i zdejších služeb? Můžete tady například zajít ke kadeřníkovi (bez objednání), ke švadleně, do lékárny, k českému řezníkovi nebo do autoservisu.

Procházku jsme zakončili vynikající večeří v restauraci Ho Sen Quan Lotus. Mladá majitelka Monika nás už několikrát zasvětila do tajů vietnamské kuchyně na kurzech vaření. Kde si dát nejlepší polévku Bún bò Huế nebo kachnu, jaké suroviny nakoupit do vietnamských jídel, jak se vyznat v sortimentu nudlí nebo čerstvého ovoce a zeleniny? To všechno už teď víme a těšíme se na další společné objevování.

| 13. 12. 2020 | Eva Rýznerová