KURZ VAŘENÍ PRO DĚTI MALÝ GURMÁN NA BARRANDOVĚ

Od října pořádáme kurz vaření MALÝ GURMÁN, aby Vaše dítko získalo k jídlu, včetně nepopulární zeleniny, dlouhodobě pozitivní vztah. Osvědčený koncept, který už několik let s úspěchem funguje na Francouzském lyceu a International School of Prague, a na který se děti těší!

Vaše dítko seznámíme se základními surovinami, hravou formou předáme informace o jejich původu, společně si z nich uvaříme a pochutnáme si na domácích raviolách, muffinech, polévce, dobré pomazánce… V souladu s filozofií hnutí Slow food – DOBRÝ – ČISTÝ – POCTIVÝ si děti osahají základní ingredience, naučí se s nimi pracovat a díky vynaloženému úsilí získají respekt k jídlu jako takovému.

A samozřejmě co by to bylo za kurz vaření bez spousty smíchu, řádění a umazaných zástěrek! Děti se na chvíli promění v šéfkuchaře a zažijí mnoho legrace. Pomáhat jim v tom budou naši dva lektoři přítomni na každém kurzu. Naším přičiněním si děti odklopí pokličku pravého kuchařského umění,  procvičí jemnou motoriku, týmové schopnosti i společnou komunikaci a posílí svou chuťovou paměť na přirozenou stravu, kterou si samy vyrobí a kreativně upraví. Vrátí se Vám s plným bříškem, zážitkem a vytištěným a vyzkoušeným receptem, který si můžete uvařit doma společně. Každé dítko si sebou z každého kurzu navíc odnáší malý vzorek jídla, který vždy připravujeme. Pochlubí se tak doma se svým výtvorem a vy všichni můžete vyzkoušet, co dobrého se ten den v kurzu vařilo. V našem kurzu si například uvaříme a připravíme polévku (pórkovou), těstoviny (ravioly s ricottou), pohankové palačinky či domácí nanuky.

Pro koho?      Děti ve věku 7 – 11 let

Kdy?              Jednu středu v měsíci, 15:00 – 16:30 h.

(říjen 2017 až červen 2018, celkem 10 lekcí)

Kde?              Jídelna Filmového studia Barrandov

Kříženeckého náměstí 322, Praha 5

Bus č. 105 a 230 do zastávky Filmové ateliéry

Cena?             350 Kč / lekce

290 Kč / lekce (přihlášení na všech 10 lekcí)

Další info?     Pavlína Muzikářová

m: +420 777 550 805

e: pavlina.muzikarova@slowfood.cz

w: www.slowfood.cz

 

| 4. 10. 2017 | Eva Rýznerová