Naše SLOW cesta staletími na slunečném jihu Itálie

Začátkem tohoto října jsme opět podnikli cestu na jih Itálie.
Tentokrát s pražskou organizací Business & Professional Women CR.
Každá z minulých SLOW cest vedla na nová místa. I ta poslední nám ukázala úžasná zákoutí, a zajistila setkání s místními rodinnými zemědělci, výrobci místních produktů a majiteli restaurací.
Ubytovaní jsme byli u soukromníků, kteří byli maximálně vstřícní a vždy po ruce s jakoukoli pomocí a informací.


Proč SLOW?
Naše cesty jsou příjemným únikem z hektičnosti každodenního života a opuštění kultu rychlosti.
Pryč s pocitem nedostatku času! SLOW trip je přírodním lékem na snížení vysokého tlaku a obnovení duševní vyrovnanosti.
Objevování krás stvořených minulými generacemi, doplňujeme poznáváním regionální biodiverzity v malých restauracích, kde na menu dominují tradiční speciality z úrody místních políček, vinařství, olivových a ovocných hájů. K tomu, aby poznávání autentické gastronomie bylo ucelené, přidáváme pohled přímo pod ruce výrobců. Seznámí nás s příběhem a kvalitou produktů, ale odhalí i  osudy rodin, které se výrobou po generace zabývají a dávají mu svou tvář, i otisk svých rukou.

Nezapomenutelné bylo přátelské setkání v krásném přímořském městečku Giovinazzo, kde nás přišel pozdravit sám starosta Tommaso Depalma. Pro SLOW turismus je toto město jako stvořené, neboť nabízí vše, co hledáme.
Dalším městem byl přístav Trani, který má dokonce statut Slow City.
Cestu doplnilo několik výletů do historických center a za přírodními krásami.

Několik dní jedné z nejkrásnějších zdravotních terapií: společného objevování, setkávání a SLOW-stolování v příjemné společnosti, bezpochyby nám zůstane dlouho, jako příjemná vzpomínka.

| 26. 10. 2017 | Blanka