Doporučené obchody

Námi doporučení malovýrobci jsou srdcaři, kteří výrobu potravin nešidí. Od začátku až dokonce dohlíží na kvalitu surovin, kontrolují výrobní proces, balení a distribuci. Každý kus je originál a nese pečeť lásky.

Farmářský obchod v Plzni a Klatovech

Farmářský obchod se nachází v Plzni na Slovanech a v Šafaříkových sadech a také v Klatovech. Nabízí ty nejkvalitnější potraviny tuzemského původu produkované na rodinných farmách, v pekárnách, uzenářstvích, mlékárnách a preferuje místní produkty z Plzeňského kraje. Spolupracuje zhruba s padesáti prověřenými výrobci fajnového jídla a desítkou pěstitelů zeleniny a ovoce a snaží se zkrátit cestu výpěstků od dodavatelů ke spotřebiteli.
Web: www.farmarsky-obchod.cz

Farmarsky obchod Cesnek Mosty Oleje Mouky

Davídkovo koření

Cílem společnosti je uspokojit poptávku zákazníků po kvalitním koření a produktech zdravé výživy. Právě z těchto důvodů mícháme koření bez soli, glutamátu a chemických konzervantů. Chtěli bychom, aby se naše koření stalo jedinečným pomocníkem v každé kuchyni a jako profesionálové se snažíme pomáhat i odbornými radami.
Web: http://www.davidkovokoreni.cz/

Farma Němcová

Rodinná farma Němcova vychází z nejstarší tradice českého venkova, aby svým zákazníkům nabídla to nejlepší, co naše zem dává. Důraz na kvalitu a nejmodernější technologie se zde setkávají se staletým umem a dovedností selského stavu.Farma rodiny Němcovy byla založena v roce 1990. Začala hospodařit na dvaceti hektarech půdy a s dvanácti kusy skotu. Již následující rok se na farmě přistavěl nový kravín. Dnes Farma rodiny Němcovy hospodaří na sto hektarech zemědělské půdy a její stáje pojmou stotřicet kusů těch nejlepších dojnic. Od roku 2005 farma zpracovává mléko ve vlastní minimlékárně, převážně na bílý jogurt a sýry. Některé produkty získaly ocenění Regionální produkt Vysočiny. Mezi hlavní zásady farmy patří šetrný přístup k životnímu prostředí.
Web: http://www.farmanemcova.cz/

Krchlebské koláče

Rodinná výroba tradičních “chodských” koláčů, jež si získaly oblibu labužníků  z domova i z ciziny. Vyrábí se v různých chuťových kombinacích (s tvarohem, makem, povidly, mandlemi) vesměs z pečlivě vybíraných prvotřídních surovin a tvoří sladkou tečku všech místních  gastronomických slavností, posvícení a mnohých svatebních hostin.
Web: http://www.kolace.websnadno.cz/

Ambrozia

Výroba piškotových a kakaových či ovocných dortů a cukrářských výrobků na zakázku, dodávky domácího máslového ručně dělaného vánočního cukroví, klasických a svatebních koláčů a kremrolí, jak je známe z dětství.
Web: www.ambrozia.cz

Pardubický perník Pavel Janoš

Pečení vysoce kvalitního, měkkého a chutného pardubického ručně zdobeného medového perníku, dle rodové receptury jak tradičních tvarů, tak i tvarů, které si zvolí sám zákazník. Tento perník slaví svůj dlouholetý úspěch nejen v Pardubicích a České republice, ale je známý i v zahraničí a za oceánem. Je nositelem zeměpisného označení EU a mnohanásobným vítězem soutěží o regionální specialitu.
Web: www.pernikjanos.cz

Dudák – měšťanský pivovar Strakonice

Dudák – měšťanský pivovar Strakonice, a.s. je posledním pivovarem v ČR, který je ve vlastnictví města. Vaření piva se traduje do roku 1649. Pivovar se vyznačuje tradiční výrobou piva z výhradně českých surovin pocházejících z oblasti Moravy a Žatecka. Strakonické nepasterizované pivo je vysoce kvalitním produktem, který oslovuje svou neotřelou chutí a barvou. Punc jedinečnosti tomuto zlatému moku dodává fakt, že strakonické pivo Dudák je vařeno ženou – paní sládkovou Dagmar Vlkovou.
Web: www.pivovar-strakonice.cz

Biopekárna Zemanka

Biopekárna Zemanka je menší rodinná biopekárna. Ručně vyrábí trvanlivé sladké bio sušenky a slané bio krekry. Peče výhradně z certifikovaných biosurovin a při výrobě nepoužívá žádný bílý rafinovaný cukr, umělé ztužené tuky, chemické konzervanty, umělá barviva ani aromata.
Sušenky a krekry mají nejen vysokou kvalitu, ale i skvělou chuť. A právě proto opakovaně získaly ocenění Česká biopotravina roku 2008 a 2007 a Nejoblíbenější biopotravina roku 2008.
Majitel Jan Zeman, kromě oceněnění Slow Food,  získal i  prestižní ocenění Začínající podnikatel roku 2009 v soutěži Podnikatel roku pořádanou společností Ernst&Young v České republice. Podařilo se mu uspět mezi více jak 60 podnikateli z České republiky.
Web: www.biopekarnazemanka.cz

Štramberské uši od Hezounů

Tradiční sladká křupavá a voňavá pochoutka po staletí vyráběna ručně klasickým váleným způsobem. Trvanlivé pečivo připomínající historii z 13. století je chráněno ochrannými známkami a zeměpisným označením EU. Mnohanásobný vítěz soutěží o Nejlepší ucho a soutěží o regionální specialitu.
Web: www.usiodhezounu.cz

Kunratické jahody

V Kunraticích na kraji Prahy začal pěstovat velkoplodý jahodník v roce 1959 Václav Jakoubek starší. Kunratické jahody (ing. Václav Jahoubek mladší) získal v roce 1964 na světové zahrádkářské výstavě ve Vídni zlatou medaili za odrůdu Senga sengána a stříbrnou za odrůdu Senga gigana. Jahody jsou pěstovány dle českých norem, sklízené v době maximální zralosti. Kunratické jahody se díky své tradici a kvalitě staly vyhledávanou voňavou pochoutkou.
Web: www.kunratickejahody.cz