Terra Madre

Největší událost Slow Food mezinárodního rozsahu. Jednou za dva roky se v Turíně sejdou delegáti z celého světa z řad politiků, farmářů, producentů jídla, restauratérů, podnikatelů v gastronomii a milovníci dobrého jídla a pití, aby navzájem diskutovali o vnímání a budoucnosti jídla.

ÚPLNĚ NOVÉ POJETÍ TERRA MADRE v roce 2020

V reakci na Covid-19 dostává Terra Madre Salone del Gusto v tomto roce nový a zcela odlišný rozměr. Na této akci, která začíná 8. října a potrvá šest měsíců, se bude podílet 160 zemí ze sítě Slow Food prostřednictvím kombinace digitálních technologií, fyzicky rozprostřených událostí a inovativních formátů.

DŮLEŽITÉ BODY A CÍLE :

Budoucnost potravin
Chceme podnítit širokou diskusi odvíjející se od vize hnutí Slow Food za přispění výrobců, výzkumníků, odborníků a badatelů, protože ještě nikdy nebylo důležitější přemýšlet o dobrém, čistém a poctivém jídle pro všechny; pochopit příčiny pandemie, iniciovat změnu, vytvořit spravedlivější a udržitelnější společnost a budovat lepší budoucnost než takovou, která byla předpovídána před příchodem onemocnění Covid-19.

Síť Slow Food a Terra Madre
Chceme těžit z jejích silných stránek, jejích projektů a lidí – z nasazení miliónu aktivistů ve 160 zemích – za účelem ovlivnění každodenního chování lidí po celém světě.

Nová geografie
Upevnit téma, které již bylo zvoleno pro ročník 2020; v tomto historickém období suverénismu, nacionalismu, zdí a ostnatého drátu předkládá Slow Food novou vizi, která hovoří o kořenech místo o bariérách, o kulturách místo o národech; vizi potravin bez politických hranic, ale s hlubokými kořeny v místech, kde vznikají.

Nová akce
Spouštíme digitální revoluci, která bude po dobu šesti měsíců nabízet příležitosti k výměně myšlenek a dialogu mezi delegáty sítě a širokou veřejností ohledně nových modelů výroby a distribuce potravin.

Více informací najdete zde.

 

Terra Madre Day

Každý rok, 10. prosince, se po celém světě slaví Terra Madre Day. Existuje nekonečně mnoho způsobů, jak slavit Terra Madre Day. Od soukromých setkání po velké akce, od promítání filmů s tématikou jídla, přes komunitní koncert nebo setkání u horkého nápoje na oblíbeném trhu – fantazii můžete zcela popustit uzdu.

Zapojit se mohou členové Slow Food, místní komunity, podporovatelé, profesionální kuchaři nebo farmáři.