Festival malých a mini českých pivovarů na Náplavce 4. a 5.10.

Pivo na Náplavce „reloaded“

Tento pátek a sobotu (4. a 5. října 2013) propukne na náplavce Rašínova nábřeží obnovený festival Pivo na Náplavce, tentokrát s přídomkem „reloaded“. Jak především Pražané vědí, původní festival na přelomu května a června 2013 „vypláchla“ povodeň a Pivo na Náplavce reloaded je tedy náhradním termínem původního festivalu. Program festivalu se však nijak výrazně nezměnil. Budete moci ochutnat na 70 druhů piva od 26 malých a mini českých pivovarů, zhlédnout ukázkové vaření piva na středověký způsob, případně ochutnat „Vltavského plavce“, 13° světlý speciál vyrobený a do lahví stočený speciálně pro tuto akci v objemu pouhých 200 litrů.

Na festivalu samozřejmě nepůjde jen o nápoje, ale také o „pivní“ gastronomii. Můžete se těšit na sladkovodní i mořské ryby na špízu, na grilu či v kotlíku, kvalitní klobásky a sekanou, nakládanou a grilovanou zeleninu, kvalitní hamburgery, balkánskou pljeskavicu, pochoutky středomořské kuchyně, slané palačinky, vegetariánskou kuchyni, domácí smažené brambůrky, tlačenku s cibulí, gulášky, nakládané i krájené sýry a další lahůdky ladící s dobrým pivem.

Vstup na festival i muziku bude zdarma, protože se ale chceme vyhnout zbytečnému plastovému odpadu a navíc jsme přesvědčeni o tom, že dobré pivo patří do skla, podmínkou degustace piva bude zápůjčka/koupě našeho 0,3litrového džbánku. Na výběr budete mít hned ze dvou typů – levnějšího bez loga, který bude možné zapůjčit za zálohu 50 Kč a vrátit za poplatek 20 Kč za umytí a zápůjčku. Nebo si zakoupit degustační pivní set – degustační sklenici s logem festivalového piva „Vltavský plavec“, festivalovým pivním táckem, propiskou a katalogem s přehledem a popisem prezentovaných pivovarů v degustačním setu za 200 Kč.

Z živé muziky v pátek zažijete The Brownies, kteří pravidelně vystupují na trzích Jiřák i Náplavka,
a legendárního Tonyho Ducháčka & Garage, sobotní program zase zpestří Laco Deczi & Celula New York a ze slovenského Zvolenu dorazí i ZVA 12-28 Band (výrazná blues-rocková formace). Oba dny zahájí kultovní DJ´s. V pátek přítomné návštěvníky bude swingovými a soulovými tóny provázet DJ Kid Dynamite (Tawatt DJ´s ) a v sobotu pak DJ Ollgoy (Tawatt DJ´s ). Oba dny bude moderovat Tomáš Grohregin.

Na sběratele bude pamatováno v sobotu mezi 11. a 14. hodinou, kdy bude součástí programu tzv. Pivní bleší trh. Součástí sobotního programu bude i tradiční farmářský trh, který se jako obvykle uskuteční mezi 8. a 14. hodinou nejen dole na náplavce u Vltavy, ale navíc bude rozšířen i o nabídku nahoře na Palackého náměstí.

Svou účast potvrdilo těchto 27 malých a minipivovarů: Pivovary Lobkowicz – pivovary Černá Hora, Rychtář Hlinsko, Janáček Uherský Brod, Ježek Jihlava, Klášter Hradiště nad Jizerou, Vysoký Chlumec a Platan Protivín; Bakalář (Rakovník); Bravůr (Loučná nad Desnou); Břevnovský klášterní pivovar (Praha); Dudák (Strakonice); Ferdinand (Benešov); Chotěboř; Konrad (Vratislavice nad Nisou), Kounický pivovar (Kounice); Kozlíček (Horní Dubenky); MMX (Lety u Dobřichovic); Mostecký Kahan (Most); Permon (Sokolov); Plzeňský Pašák (Plzeň); Pivovarský dvůr Zvíkov; Primátor (Náchod); Starokladenský pivovar U Kozlíků (Kladno); U Stočesů (Rokycany); Všeradice; Zemský pivovar (Praha).

Festival se uskuteční pod záštitou Ministerstva zemědělství České republiky. Farmářské tržiště Náplavka má záštitu starostky MČ Prahy 2 Jany Černochové.

Další informace včetně detailního programu, naleznete na www.pivonanaplavce.cz a www.farmarsketrziste.cz nebo na facebookovém profilu FT Praha www.facebook.com/ftpraha.

Pivobraní Náplavka

Článek z kategorie: , | 30. 9. 2013 | Blanka